mb-60

System okienno-drzwiowy MB-60

System służący do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej. Można w nim wykonywać różne wersje okien: m.in. okna z tzw. ukrytym skrzydłem MB-60US, okna obrotowe MB-60 Pivot oraz okna w wersji Industrial, czyli o wyglądzie tzw. “stalopodobnym”, dostępne są także okna i drzwi antywłamaniowe. Na systemie MB-60 bazuje również konstrukcja okna MB-60EF dedykowanego do fasady MB-SR50 EFEKT oraz system ekonomicznych drzwi MB-60E. Większość tych rozwiązań wystepuje w wersji HI – o podwyższonej izolacyjności termicznej.

MB-60 / MB-60HI

mb-60

Profile bazowego systemu MB-60 mają budowę 3-komorową i przegrodę termiczną typu “omega”. System posiada także wersję o podwyższonej izolacyjności termicznej MB-60HI, uzyskanej dzięki zastosowaniu specjalnych wkładów izolujących wewnątrz kształtowników oraz w przestrzeni podszybowej.

przekroj1

przekrój przez okno MB-60HI

przekroj2

przekrój przez drzwi MB-60

MB-60US / MB-60US HI

MB-60US

Okna wykonane z elementów tego systemu posiadają skrzydła niewidoczne od strony zewnętrznej zabudowy. W szeregu sąsiadujących ze sobą okien stałych i otwieranych niemożliwe jest rozróżnienie położenia tych pól.

przekroj3

przekrój przez okno otwierane

MB-60 PIVOT

mb-60 pivot

System MB-60 Pivot służy do wykonywania okien obrotowych o poziomej lub pionowej osi obrotu. Zawiasy pozwalają na obrót skrzydła o kąt od 0º do 180º. Zaletą okien MB-60 Pivot są duże dopuszczalne gabaryty i ciężary konstrukcji.

przekroj5okno otwierane – przekrój

przekroj6

szpros naklejany – przekrój

MB-60 Industrial / MB-60 Industrial HI

mb-60 industrial

Cechą charakterystyczną okien w wersji Industrial jest wzbogacenie profili o dodatkowe elementy dekoracyjne, nawiązujące wyglądem do okien stalowych w budynkach podlegających ochronie konserwatorskiej. Dzięki ich zastosowaniu modernizowany obiekt zyskuje nieporównywalnie większą ochronę przed utratą ciepła przez okna.

przekroj7

przekrój drzwi

MB-60EF / MB-60EF HI

mb-60ef

przekroj8przekrój przez okno otwierane w fasadzie

System umożliwia wykonanie okien dostosowanych do zamontowania w fasadzie MB-SR50 EFEKT. Elewacja uzyskuje dzięki temu specyficzny wygląd, tzn. na powierzchni zewnetrznej fasady całoszklanej wyraźnie zarysowana jest rama okna aluminiowego, przy czym powierzchnie zewnętrzne profili okna i szyb leżą na jednej płaszczyźnie.

FUNKCJONALNOŚĆ I ESTETYKA

• różnorodność funkcji i sposobów otwierania okien, dostosowana do potrzeb użytkowników
• różne rozwiązania estetyczne, jakie dają okna z ukrytym skrzydłem, wersja o wyglądzie “stalopodobnym” Industrial
oraz listwy do szklenia trzech rodzajów: Standard, Prestige, Style
• drzwi 1- lub 2-skrzydłowe, otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz, dostępne także konstrukcje wielkogabarytowe
• możliwość gięcia profili i budowy okien łukowych
• montaż w zabudowie indywidualnej lub w fasadach aluminiowych
• okna i drzwi antywłamaniowe
• możliwość budowy konstrukcji dwukolorowych: profile mogą mieć inny kolor od strony zewnętrznej i inny od strony wewnętrznej

specyfikacja2