mb-70us

System okienno-drzwiowy MB-70

System aluminiowy, służący do wykonywania wymagających bardzo dobrej izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych. Posiada on wersję o podwyższonej izolacyjności termicznej, uzyskanej dzięki zastosowaniu specjalnych wkładów izolujących wewnątrz kształtowników oraz w przestrzeni podszybowej. W systemie MB-70 można wykonywać okna i drzwi antywłamaniowe do klasy RC4 oraz okna oddymiające. Dostępne są także różne wersje okien: okno z tzw. “ukrytym skrzydłem” MB-70US / MB-70US HI, MB-70SG oraz wersja do budynków zabytkowych MB-70 Industrial. System ten jest również podstawą konstrukcji fasady “zimno-ciepłej” MB-70CW / MB-70CW HI.

MB-70 / MB-70 HI

mb-70

Podstawowy zakres profili umożliwia wykonywanie okien otwieranych do wewnątrz lub na zewnątrz, dzięki swej budowie pozwala na stosowanie wielu rodzajów okuć rozwieranych, uchylnych, uchylno-rozwieranych, uchylno-przesuwnych oraz konstrukcji harmonijkowych. W zakresie drzwi mamy do dyspozycji tradycyjne drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe a także drzwi z tzw. bezpiecznym przymykiem. System służy również do wykonywania większych konstrukcji witrynowych, z zastosowaniem w razie potrzeby odpowiednich profili wzmacniających. Na jego bazie powstał także szereg ciekawych rozwiązań indywidualnych.

przekroj1

przekrój przez drzwi MB-70 HI

przekroj2

przekrój przez okno MB-70 HI

MB-70US / MB-70US HI

mb-70us

Okna wykonane z elementów tego systemu posiadają skrzydła niewidoczne od strony zewnętrznej zabudowy. W szeregu sąsiadujących ze sobą okien stałych i otwieranych niemożliwe jest rozróżnienie położenia tych pól. Szerokość ram okien w widoku od strony zewnętrznej zabudowy jest niewielka, dzięki czemu konstrukcja stwarza wrażenie smukłej i lekkiej.

przekroj3

przekrój przez okno otwierane

przekroj4

przekrój przez okno otwierane i stałe

schemat1

MB-70SG

mb-70sg

System ten umożliwia wykonanie okien z niewidocznymi od strony zewnętrznej profilami skrzydeł. Konstrukcja swym wyglądem przypomina okno z ukrytym skrzydłem, jednak widoczna w nim od strony zewnętrznej ościeżnica jest zdecydowanie węższa, niż w rozwiązaniu MB-70US, gdyż może mieć tylko 47 mm.

przekroj5

przekrój przez okno otwierane

przekroj6

przekrój przez okno w fasadzie

MB-70 INDUSTRIAL / MB-70 INDUSTRIAL HI

mb-70i

Cechą charakterystyczną okien w wersji Industrial jest wzbogacenie profili o dodatkowe elementy dekoracyjne, nawiązujące wyglądem do okien stalowych w budynkach podlegających ochronie konserwatorskiej. Dzięki ich zastosowaniu modernizowany obiekt zyskuje nieporównywalnie większą ochronę przed utratą ciepła przez okna.

przekroj7

przekrój przez okno stałe

przekroj8

przekrój przez okno otwierane

mb_lista

Na bazie systemu MB-70 możliwe są do wykonania konstrukcje okien otwieranych na zewnątrz MB-70 Casement / MB-70HI Casement, okien obrotowych MB-70 Pivot , okien antywłamaniowych, w tym także specjalnej wersji MB-70RC4 w klasie RC4 oraz fasady okiennej MB-70CW / MB-70CW HI. Szersze informacje o tych konstrukcjach znajdują się w materiałach dedykowanych dla architektów lub są dostępne u konsultantów technicznych Aluprof.

FUNKCJONALNOŚĆ I ESTETYKA

• różnorodność funkcji okien, dostosowana do potrzeb użytkowników
• możliwość gięcia profili i budowy okien łukowych
• różne rozwiązania estetyczne, jakie dają okna z ukrytym skrzydłem, wersja o wyglądzie “stalopodobnym” Industrial
oraz listwy do szklenia trzech rodzajów: Standard, Prestige, Style
• drzwi 1- lub 2-skrzydłowe, otwierane na zewnątrz lub do wewnatrz, w tym także drzwi z tzw. “bezpiecznym przymykiem”
• konstrukcje dostosowane do różnych rodzajów okuć, m.in. zawiasów ukrytych w oknach, zawiasów rolkowych w drzwiach
• podstawa do rozwiązań o podwyższonej izolacyjnosci termicznej: MB-70 HI, MB-70US HI i MB-70CW HI
• możliwość budowy konstrukcji dwukolorowych: profile mogą mieć inny kolor od strony zewnętrznej
i inny od strony wewnętrznej

specyfikacja