MB-SR50N

System fasadowy MB-SR50N

System słupowo-ryglowy MB-SR50N przeznaczony jest do konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji przestrzennych. Zgodnie z aktualnymi trendami w architekturze umożliwia zlicowanie profili słupów i rygli od strony wewnętrznej fasady oraz uzyskanie różnych wersji wyglądu zewnętrznego. System ten jest również podstawą wersji o podwyższonej izolacyjności termicznej MB-SR50N HI+ i rozwiązań przeciwpożarowych, jest także powiązany z konstrukcjami różnego rodzaju okien: odchylno-wysuwnych, połaciowych i zintegrowanych z fasadą. Dzięki bogatej ofercie rozwiązań opartych na fasadzie MB-SR50N architekci i projektanci mogą realizować nawet najbardziej śmiałe pomysły w zakresie konstrukcji

MB-SR50N / MB-SR50N HI

MB-SR50N

Systemy MB-SR50N oraz wersja o podwyższonej izolacji cieplnej MB-SR50N HI, przeznaczone są do konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji przestrzennych. Zgodnie z aktualnymi trendami w architekturze umożliwia zlicowanie profili słupów i rygli od strony wewnętrznej fasady oraz uzyskanie różnych wersji wyglądu zewnętrznego. System ten jest również podstawą rozwiązań przeciwpożarowych.

przekroj1

przekrój przez słup MB-SR50N

przekroj2

przekrój przez rygiel MB-SR50N HI

MB-SR50N HI+

mb-45s

Wersja o najlepszych parametrach izolacji termicznej i akustycznej, w której zastosowano zmodyfikowany izolator z materiału PE. Odpowiedni kształt tego izolatora oprócz wysokiej ochrony przed przenikaniem ciepła zapewnia także właściwe prowadzenie wkrętów mocujących listwy dociskowe, co jest istotne w trakcie montażu fasady. Nowe akcesoria w tym systemie dają także wiekszą swobodę doboru szkła.

przekroj3

przekrój przez słup – 7,5 %

przekroj4

przekrój przez rygiel

MB-SR50N EFEKT

MB-SR50N Efekt

Fasada, która dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mocowania szyb daje od zewnątrz jednolity obraz gładkiej szklanej ściany podzielonej strukturą pionowych i poziomych linii szerokości dwóch centymetrów. Można w niej stosować duże i ciężkie wypełnienia ze szkła jedno- lub dwukomorowego, w tym także pakiety z szybą laminowaną oraz panele nieprzezierne na bazie szkła zespolonego.

przekroj5przekrój przez słup

przekroj6

przekrój przez rygiel

MB-SR50N IW

MB-SR50N IW

System MB-SR50N IW pozwala na stosowanie okna otwieranego do środka, zintegrowanego z profilami słupów i rygli. Pole fasady z oknem o funkcji rozwiernouchylnej nie różni się w widoku zewnętrznym od sąsiadujących pól o szkleniu stałym. Zaletą tego systemu jest różnorodność – dostępne są jego 3 odmiany: standardowa, z płaską listwą oraz konstrukcja typu EFEKT.

przekroj7przekrój przez słup z oknem
MB-SR50N IW – wersja standard

przekroj8

przekrój przez słup z oknem
MB-SR50N IW – wersja EFEKT

MB-SR50N OW

MB-SR50N OW

Okno odchylno-wysuwne, zaprojektowane w dwóch wariantach szklenia: jako okna z widoczną listwą zewnętrzną mocującą szkło i podkreślającą obrys okna lub jako konstrukcja bezramowa, z zastosowaniem technologii klejenia strukturalnego szyby zewnętrznej do ramy aluminiowej. Pozwala budować konstrukcje o dużych gabarytach i wysokich parametrach technicznych.

przekroj9fasada z oknem MB-SR50N OW – wersja z listwami

MB-SR50N RW

MB-SR50N RW

Okno połaciowe MB-SR50N RW przeznaczone jest do montażu na dachach o kącie nachylenia od 5° do 75° w stosunku do poziomu. Kształty profili oraz ich zwarta budowa sprawiają, że konstrukcja jest odpowiednio sztywna i nie wystaje ponad płaszczyznę dachu, a przy tym łatwo jest z niej odprowadzana woda opadowa. Zawiasy schowane są do środka profili, dzięki czemu nie są narażone na wpływy czynników atmosferycznych. Okno MB-SR50N RW jest więc bardzo estetyczne, a jednocześnie trwałe i funkcjonalne.

przekroj10przekrój przez okno połaciowe MB-SR50N RW

Rozkład izoterm

izotermy

FUNKCJONALNOŚĆ I ESTETYKA

• połączenia kątowe umożliwiające swobodne kształtowanie zabudowy aluminiowej
• słupy i rygle o “ostrych” krawędziach pozwalające budować konstrukcje nośne fasad o wyglądzie jednolitej kratownicy
• odmiany estetyczne fasady oraz szereg profili nakładkowych o różnych kształtach zapewniają uzyskanie wielu wariantów obrazu elewacji
• szeroki wybór elementów otwieranych w fasadzie: różnego typu okna i drzwi, w tym okna połaciowe MB-SR50N RW,
okna zintegrowane z fasadą MB-SR50N IW, a także okna odchylne i otwierane równolegle MB-SR50N OW
• duży zakres szklenia oraz dostępne izolatory i akcesoria pozwalają uzyskać wysoki poziom izolacyjności termicznej fasad
• możliwość gięcia profili i budowy konstrukcji łukowych

specyfikacja